Na chatu se zahraniční měnou v kapse

Oblíbenou destinací Čechů je Chorvatsko, proto i zájem o zakoupení nemovitosti v Chorvatsku je výrazně vyšší než o nemovitosti v jiných přímořských letoviscích.

Zájem o chaty a chalupy v Čechách nekončí, nicméně tuzemští obyvatelé začali obracet pozornost i k jiným destinacím. Roste zájem o nákup nemovitosti v přímořských oblastech, největší zájem je o nemovitost v Chorvatsku.

Víkend u moře chce o polovinu více lidí

Inzertní portály zaznamenávají o více než polovinu vyšší poptávku po nemovitostech v zahraničí, než tomu bylo před pandemií koronaviru. Nutno podoktnout, že se jedná pouze o české inzertní portály a údaj může být vyšší, jelikož spousta zájemců bude nemovitosti v zahraničí vyhledávat přímo na realitních webech dané země.

Češi chtějí dům nebo apartmán u moře

Největší zájem je o rodinné domy nebo apartmány v bytových komplexech, které jsou přímo v blízkosti moře. Naopak není zájem o pozemky určené k výstavbě nebo o komerční nemovitosti.

Oblíbenou destinací Čechů je Chorvatsko, proto i zájem o zakoupení nemovitosti v Chorvatsku je výrazně vyšší než o nemovitosti v jiných přímořských letoviscích.

Z ostatních zemí by Češi rádi vlastnili nemovitost ve Španělsku, Itálii, Řecku nebo Bulharsku.

Jiný pohled na rekreaci

Zájem o nákup nemovitosti v zahraničí je podpořen pandemií koronaviru a postupnou změnou v osobních hodnotách. Je zřejmé, že lidé nyní vyžadují mnohem více volného času, času s rodinou a aktivně stráveného odpočinku. Lockdown po dlouhé měsíce ukázal, že můžeme zpomalit, a kromě pracovních povinností zvládnout i cestování ne na jeden, ale na několik týdnů v roce.

Rovněž se dramaticky zvýšil počet těch, kteří mají možnost pracovat z domova nebo řídit firmu z kteréhokoliv místa na planetě. Proto není překážkou strávit na chatě, chalupě nebo u moře celé letní prázdniny.   Při výběru zahraniční nemovitosti zvažte dojezdovou vzdálenost, možnosti dopravy na místo a také skutečnost, zda se nemovitost nachází v lokalitě s nízkou kriminalitou, jelikož nebude po mnoho měsíců obývána. Z tohoto pohledu jsou výbornou koupí apartmány v oplocených komplexech s ostrahou.

Související články