Prodej rodinných domů

Prodám váš rodinný dům za maximální možnou cenu. Garantuji bezpečný převod vlastnických práv i kupní ceny.

Priority

Prioritou mé prodejní strategie je chránit zájem prodávajícího a prodat dům za nejvyšší cenu dostupnou v daném čase a místě. Předpokladem úspěchu je profesionální propagace (používám moderní audiovizuální technologie), aktivní šíření nabídky s cílem oslovit maximum zájemců, pečlivá příprava nemovitosti a případná cenová aukce mezi více zájemci k dosažení maximální ceny.

Co zajímá kupující

Na domě zajímá kupující především:

  • velikost, dispozice, estetická a užitná hodnota,
  • lokalita, prostředí,
  • dopravní dostupnost, občanská vybavenost,
  • stáří domu,
  • technický stav, provedené a neprovedené rekonstrukce,
  • velikost a orientace pozemku, poloha a orientace domu,
  • provozní náklady, především platby za energie.

U menších domů se kupující často zajímají o to, zda je lze zvětšit/rozšířit. Budu připravená podat veškeré informace o inženýrských sítích, místním územním plánu a stavebních regulativech.

Kupující velmi zajímá technický stav (zejména starších) rodinných domů. Seznámit je s ním je i v zájmu prodávajících. Prodej nemovitosti se skrytými vadami může vést k právním sporům, v krajním případě až k anulování prodeje, povinnosti vrátit nemovitost a kupní cenu. Reklamovat skrytou vadu lze pět let po nabytí vlastnického práva.

Profesionální korektnost i výše popsaná rizika jsou důvodem, proč o domě shromáždím skutečně podrobné informace, včetně méně lichotivých, a sdělím je zájemcům.

Jedná-li se o starý dům určený k rekonstrukci, doporučuji zpracovat i statický posudek se seznamem doporučených oprav, aby zájemce věděl, co ho čeká, a nemohlo dojít k výše popsaným problémům. Přiznání vad obvykle prodej neohrozí. Většina zájemců s opravami počítá a naši korektnost ocení.

Co zajímá prodávající

Se zájemcem projednám způsob financování a všechny další otázky nezbytné k uzavření kupní smlouvy a bezpečnému převodu. Uvažuje-li zájemce o financováním hypotékou, ověřím případná rizika neposkytnutí úvěru a zablokování transakce.

Energetický štítek

Podle platných předpisů musí vlastníci většiny rodinných domů určených k prodeji předložit energetický štítek budovy (PENB). Jde o placený certifikát energetické náročnosti budovy. Za dodání štítku odpovídá prodávající. Pomohu vám vybrat zpracovatele.

Co ovlivňuje cenu rodinného domu

Na prodejní cenu má vliv všechno, co jsem popsala. Významným parametrem je také množství nabízených a srovnatelných nemovitostí v lokalitě a podmínky hypoték. Levnější hypotéky podporují poptávku a zvedají ceny.

Pronájem
byt
Aktivní
PO REKONSTRUKCI
Dlouhodobý pronájem bytu v osobním vlastnictví 3+kk, podlahová plocha 79 m²
Hartigova 1827/135, 130 00 Praha 3 – Žižkov
Moderní byt po kompletní rekonstrukci v žádané části Žižkova v blízkosti Vítkova a Parukářky. Byt je moderně zařízený a disponuje dostatkem úložného prostoru.
29 900 Kč za měsíc
Pronájem
byt
Aktivní
zařízený byt
Dlouhodobý pronájem zařízeného bytu v osobním vlastnictví 1+kk, 37 m² + balkon 4 m²
Lomená 981, 252 42 - Jesenice u Prahy
Bytový dům charakteru rodinných řadových domů poskytuje velice příjemné bydlení. Dobrá dopravní dostupnost na metro linky C, Opatov a Budějovická.
13 000 Kč za měsíc